Керівник Офісу президента Андрій Єрмак анонсував ухвалення Верховною Радою двох необхідних для співпраці з Міжнародним валютним фондом законів — змін до бюджету на 2020 рік та так званого банківського (або «антиколомойського») закону.

Про це Єрмак повідомив під час зустрічі з тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, передає пресслужба Офісу президента.

«Андрій Єрмак повідомив, що найближчим часом відбудеться засідання Верховної Ради, де мають бути ухвалені необхідні закони для початку реалізації нової програми співпраці з Фондом», — передає Офіс президента.

Крім цього, сторони обговорили протидію коронавірусу, а також розвиток торгівлі між державами.

Зазначимо, що МВФ ставив Україні 2 ключові умови для укладання нової кредитної програми на 5,5-8 мільярда доларів — ухвалення закону про ринок землі та так званого банківського закону (який врегульовує питання виведених з ринку банків та забороняє їхнє повернення колишнім власникам). Згодом до вимог МВФ додалися зміни до державного бюджету на 2020 рік, адже у чинному бюджеті не було передбачено ані коронавірусу, ані економічної кризи.

30 березня Верховна Рада у першому читанні ухвалила так званий «антиколомойський» законопроєкт, а у ніч на 31 березня — закон про ринок землі.

Зазначимо, що президент Зеленський раніше повідомляв, що розмір першого траншу МВФ може скласти 1,7-2 мільярди доларів, а розмір кредитної програми між МВФ та Україною має зрости з 5,5 мільярда доларів до 8 мільярдів доларів. Згодом стало відомо, що МВФ готовий перерахувати до бюджету України 5 мільярдів доларів до кінця 2020 року.

Поділитись: