Світ

Конгрес США розгляне законопроект про санкції проти «Північного потоку-2» навесні — ЗМІ

DW
Світ/Конгрес США розгляне законопроект про санкції проти «Північного потоку-2» навесні — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
Конгрес США збирається розглянути законопроект, що запроваджує санкції проти компаній, що фінансують та будують російський газопровід в обхід України — «Північний потік-2» — навесні 2019 року.

Про це повідомив колишній співробітник Пентагону та Білого дому Майкл Карпентер, передає DW.

«Якщо ніякі інші кроки, щоб зупинити будівництво «Північного потоку-2», не спрацюють, то дуже висока ймовірність того, що запровадять санкції — у якості крайнього заходу», — повідомив Карпентер.

За його словами, відповідний закон наразі не ухвалюють через те, що у Білому домі наразі чинять супротив запровадженню санкцій проти газопроводу, адже він може порушити трансатлантичну єдність. Зокрема, будівництво «Північного потоку-2» наразі активно підтримує Німеччина.

9 січня стало відомо, що США планують запровадити економічні санкції проти найбільших компаній-підрядників, які будують російський газопровід «Північний потік-2».

13 січня стало відомо, що посол США у Німеччині Річард Гренелл розіслав низці німецьких компаній листа, у якому застеріг від участі у будівництві «Північного потоку-2» та можливим запровадженням американських санкцій за це.

Раніше повідомлялось, що Газпром збудував уже 370 кілометрів «Північного потоку-2» та завершив роботи у територіальних водах Німеччини.

Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у майже всіх країнах, через води та територію яких планують прокладати трубопровід, зокрема у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.

12 грудня Європарламент ухвалив резолюцію, яка засуджує спорудження«Північного потоку-2». Також 12 грудня у Конгресі США ухвалили резолюцію проти завершення будівництва «Північного потоку-2».

Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.

Нагадаємо, Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території. США попередили Німеччину про санкції через газопровід «Північний потік-2».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому «Північний потік-2» небезпечний — інтерв’ю з експертом Михайлом Гончаром

Зазначимо, що транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку декілька мільярдів доларів. Зокрема, у 2018 році доходи від транзиту російського газу перевищили українські витрати на імпорт газу на 0,7 мільярда доларів.

Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Пов`язані новини