Виконувач обов’язків генерального консула України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав фігуранта справи «українських диверсантів» Володимира Дудку, якого етапували в російську колонію.

Про це консул розповів проєкту «Крим.Реалії».

«У колонію №11 він прибув напередодні Нового року – 29 грудня, 10 днів пробув на карантині. Розповідав, що в колонії його поставили на дієту. Іноді буває «стрибає» тиск, тонометр поки що не віддали», — пояснив Малишевський.

За його словами, Дудка часто відвідує церкву на території колонії.

«Каже, що дуже сумує за онукою, передає всім привіт: родичам, правозахисникам в Києві, колишньому політв’язню Євгену Панову», — додав консул.

Нагадаємо, 23 жовтня 2019 року стало відомо, що засуджених Володимира Дудку та Олексія Бессарабова етапували з СІЗО «Матроська тиша» в Москві в невідомому напрямку.

3 січня з'явилася інформація, що Бессарабова етапували до колонії №1 Ставропольського краю Росії, а Володимира Дудку, ймовірно, до колонії №11 Ставропольського краю Росії. Син Дудки розповідав, що за час етапу у його батька значно погіршився стан здоров'я.

6 січня український консул повідомив, що планує відвідати фігурантів справи «українських диверсантів».

Володимира Дудку та Олексія Бессарабова затримали за нібито диверсійну діяльність у жовтні 2016 року в анексованому Севастополі, а у квітні 2019 року засудили до 14 років колонії суворого режиму. Суд також призначив кожному штраф: Дудці — в розмірі 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а Бессарабову — в розмірі 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Верховний суд Росії 15 жовтня відхилив скаргу захисту та залишив в силі вироки Дудці й Бессарабову.

Загалом у «справі українських диверсантів» у Криму звинувачені: Євген Панов, Андрій Захтей, Редван Сулейманов, Володимир Присич, Володимир Дудка, Дмитро Штибліков, Олексій Бессарабов, Гліб Шаблій, Олексій Стогній, Геннадій Лимешко, Анна Сухоносова, Дмитро Долгополов.

У цих справах правозахисники зафіксували незаконні методи ведення слідства і застосування тортур для отримання зізнань.

Поділитись: