Кремль не змінив свою позицію щодо отруєння екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в Солсбері після озвучення імені третього підозрюваного — співробітника Головного управління розвідки РФ «Сергія Федотова» з реальним іменем Денис Сергеєв, про що заявили розслідувачі Bellingcat.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що Росія коментує появу нового прізвища в розслідуванні журналістів, як і два попередніх.

«Точно так само, як ми коментували повідомлення про першу та другу людину, яких звинувачують, у тому, що звинувачують. Нічого тут не змінюється, наш підхід лишається колишнім», — сказав Пєсков журналістам 15 лютого.

Після появи двох перших прізвищ, Анатолія Чепіги та Олександра Мішкіна (яких Велика Британія вважає причетними до отруєння Скрипалів) президент Росії Володимир Путін заявив, що вони цивільні особи (а не офіцери розвідки) й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Раніше повідомлялося, що третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки раніше, у 2015 році, намагався отруїти речовиною з родини «Новачка» болгарського підприємця Омеляна Гебрева. У Болгарії розслідують зв'язок між отруєнням Скрипалів і місцевого підприємця.

Британська газета The Telegraph повідомляла, що третій імовірно причетний до отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньки, людина під вигаданим ім'ям Сергій Федотов, не вилетів разом з Чепігою та Мішкіним з Великої Британії.

Нагадаємо, у березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». 

5 вересня 2018 року британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова. Британія запевняє — це офіцери розвідки. Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

26 вересня 2018 року видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. За даними журналістів, він є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

9 жовтня видання The Insider і Bellingcat повідомили, що справжнє ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипаля, відомого як Олександр Петров — Олександр Євгенович Мішкін. Він є військовим лікарем і полковником ГРУ Росії.

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile