На круїзному лайнері Diamond Princess, що перебуває на карантині біля берегів Японії, ще 44 пасажири заразилися коронавірусом. Влада Японії вирішила евакуювати людей похилого віку та пасажирів з хронічними захворюваннями.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я, праці та добробуту Японії Кацунобу Като, передає NHK News.

Так, загальна кількість заражених пасажирів на судні наразі становить 218 людей без врахування співробітника карантинної служби, який працював на судні. Разом з ним кількість хворих 219.

У МОЗ Японії також оголосили, що після 14 днів з лайнера зможуть виїхати люди від 80 років, якщо тест покаже, що вони не заражені коронавірусом. За даними відомства, багато пасажирів, які були на борту спочатку, були літніми людьми, а 226 з них — старші за 80 років.

Чи є серед заражених за добу на лайнері українці наразі невідомо. У коментарі hromadske в Міністерстві закордонних справ зазначили, що «повідомлять додатково».

Через зараження китайським коронавірусом станом на 13 лютого 1369 людей померли, водночас 6017 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 60 329.

На лайнері загалом було близько 3700 людей, серед яких 25 українців, усі члени екіпажу. Відомо, що двоє українців інфіковані коронавірусом.

Раніше повідомили, що з лайнера Diamond Princess евакуюють літніх та людей з хронічними захворюваннями.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: