«Купа інформації»: Британський прем'єр заявив, що літак МАУ в Тегерані могла збити іранська ракета

Прем'єр—міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що існує «купа інформації», яка підтверджує, що літак Boeing 737—800 МАУ могла збити іранська ракета.

Про це повідомляє Express із посиланням на заяву прем'єра.

«Нині існує купа інформації про те, що рейс збила іранська ракета класу «земля-повітря». Це цілком могло статися ненавмисно», — йдеться в заяві Джонсона.

Британський прем'єр додав, що нині тісно співпрацює з Канадою та «нашими міжнародними партнерами». «Нині існує потреба в повному, прозорому розслідуванні», — цитує видання Джонсона.

Він наголосив на необхідності негайної та шанобливої репатріації загиблих британців і закликав сторони до деескалації напруженості в регіоні.

Перед тим прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив на брифінгу, що український літак в Ірані збила іранська ракета — на це вказують дані канадської розвідки та союзників країни. А президент США Дональд Трамп сказав, що український літак впав не через технічну несправність, натякнувши, що було зовнішнє втручання. «Хтось міг помилитися», — сказав глава Білого дому.

Раніше в американських ЗМІ з'явились публікації про те, що, за даними Пентагону, український літак було збито російською ракетою, яку запустили іранські військові.

До цього у Раді національної безпеки та оборони України заявляли, що одна з версій катастрофи літака МАУ — збиття зенітною ракетою. Також в РНБО є три «секретні» версії авіакатастрофи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.