Світ

Китай готовий негайно відповісти на нові мита США — міністр закордонних справ КНР

10 вересня, 2018 14:52
Світ/Китай готовий негайно відповісти на нові мита США — міністр закордонних справ КНР
Зберегти
Вигляд
У разі запровадження нових мит на імпорт китайських товарів до США, влада КНР застосує негайні дії у відповідь.

У разі запровадження нових мит на імпорт китайських товарів до США, влада КНР застосує негайні дії у відповідь.

Про це повідомив міністр закордонних справ Китаю Ґенґ Шуанг, на брифінгу, передає Reuters.

«Якщо американська сторона вперто продовжить рухатись своїм курсом та запровадить будь-які нові тарифи на китайські товари, китайська сторона невідворотньо запровадить контрзаходи з метою захисту наших законних прав», — повідомив міністр.

Зазначимо, що напередодні президент США Дональд Трамп оголосив про можливість запровадження мит на 267 мільярдів доларів китайського імпорту. Таким чином, загальна вартість китайських товарів, на які США запровадили або готуються запровадити мита сягнула 517 мільярдів доларів.

В той же час, загальний обсяг імпорту, на який можуть поширитися нові мита Трампа, перевищує реальний обсяг імпорту китайських товарів до США.

Напередодні Трамп попередив низку американських компаній, зокрема Apple, про перенесення свого виробництва за межі Китаю через ймовірне подорожчання їхньої продукції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Торговельні війни Трампа: вплив на Україну та світ

У США 6 липня набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю. Загальну вартість нових обмежень оцінюють у 16 мільярдів доларів.

У Вашингтоні запровадження таких мит пояснили тим, що «китайські підприємства присвоюють собі американську інтелектуальну власність і технології, а також Пекін застосовує нечесні практики на ринку».

Водночас влада Китаю планує запровадити аналогічні американським митним обмеженням заходи щодо американських товарів. Після чого Трамп  пригрозив Китаю новими митами на 200 мільярдів доларів.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовлялись про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Більше про:
# Китай
Пов`язані новини