Світ

Китаю потрібно провести економічні реформи — Європейська торгівельна палата

10 липня, 2018 17:29
Світ/Китаю потрібно провести економічні реформи — Європейська торгівельна палата
Зберегти
Вигляд
Китай має створити більш відкрите для іноземних інвесторів економічне середовище та припинити провадження політики подвійний стандартів відносно китайських та іноземних компаній.

Китай має створити більш відкрите для іноземних інвесторів економічне середовище та припинити провадження політики подвійний стандартів відносно китайських та іноземних компаній.

Про це заявили у Європейській торговельній палаті, передає Bloomberg.

Там зазначають, що обіцянки відкрити китайську економіку, які давав президент Китаю Сі Цзіньпінь минулого року, так і залишились обіцянками, а ті поступки щодо лібералізації ринку, які все ж зробили в Китаї, стосувались переважно іноземних компаній.

«Необхідно вжити негайних заходів для того, щоб зменшити роль державних компаній в економіці Китаю, покращити регуляторні органи та верховенство права. Відсутність прогресу китайської влади у цьому напрямку спричинить наростання напруги, що зростає у світовій економіці», — йдеться у заяві Європейської торговельної палати.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини