Війна

Лавров заявив, що РФ просила озброїти ОБСЄ, перш ніж пропонувати ввести миротворців на Донбас

8 грудня, 2017 14:12
Війна/Лавров заявив, що РФ просила озброїти ОБСЄ, перш ніж пропонувати ввести миротворців на Донбас
Зберегти
Вигляд
Сергій Лавров заявив, що Росія давно пропонувала озброїти місію ОБСЄ.

Сергій Лавров заявив, що Росія давно пропонувала озброїти місію ОБСЄ.

Про це міністр закордонних справ РФ сказав на прес-конференції по завершенню засідання ради міністрів країн ОБСЄ.

«Я також коментував питання миротворців ООН. Ми давно пропонували озброїти місію ОБСЄ, нам сказали, що нема досвіду.  Тоді президент Путін запропонував миротворців ООН. Але тепер з миротворців ООН хочуть зробити зовнішню адміністрацію, з якою треба буде все обговорювати. Ця адміністрація мала б за задумом киян вирішити всі питання і зняти відповідальність з них».

Лавров також заявив:

«Якби все пішло за київським сценарієм, то все б так і закінчилося, без особливого статусу для Донбасу. Але Тіллерсон не виступав з таких крайніх позицій, він казав, що вирішуватимуть як долучити ООН, щоб не порушувати «Мінськ».

Глава російського МЗС також звинуватив США в тому, що вони нібито «курирують» українську владу в питанні виконання мінських домовленостей.

«Відомо, що Штати — головний куратор київської влади у виконанні мінських домовленостей. Але наразі виходить не дуже. Треба, щоб американці так само, як вони завзято домагаються виконання антикорупційних правил, виконували й «Мінськ», — сказав Лавров.

На прес-конференції він також заявив, що в Мінську 9 грудня відбудеться зустріч радників президентів нормандської четвірки для обговорення питання обміну полонених.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія намагається створити місію, яка заважатиме ОБСЄ на Донбасі — Клімкін про миротворців ООН

Повідомлялося, що Німеччина та США дійшли згоди щодо миротворчої місії ООН на Донбасі.

Глава МЗС РФ Сергій Лавров раніше повідомляв, що Росія допускає появу миротворців ООН на Донбасі після узгодження з українською владою, а також бойовиками.

Крім того Лавров заявив, що мета України — зробити з миротворців «окупаційні війська» для Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на ДонбасіКремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення такої кількості миротворців на сході України.

Пов`язані новини