Війна

Німеччина та США дійшли згоди щодо миротворчої місії ООН на Донбасі

1 грудня, 2017 12:46
Війна/Німеччина та США дійшли згоди щодо миротворчої місії ООН на Донбасі
Зберегти
Вигляд
lead
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель дійшов згоди з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном у питанні розміщення миротворців ООН на Донбасі

Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель дійшов згоди з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном у питанні розміщення миротворців ООН на Донбасі.

Про це повідомляє німецьке видання Zeit за результатами візиту Габріеля у Вашингтон.

Габріель заявив, що миротворці ООН повинні гарантувати дотримання режиму припинення вогню й відкликання важкого озброєння.

«Габріель підкреслив, що між ним та Тіллерсоном існує консенсус щодо «блакитних шоломів» на Донбасі», — ідеться в повідомленні.

Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Росія допускає появу миротворців ООН на Донбасі після узгодження з українською владою, а також бойовиками.

Раніше Лавров заявляв, що Україна хоче зробити з миротворців «окупаційні війська» для Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Щоб миротворці ООН зайшли на Донбас, Росія повинна вивести свої сили», — спецпредставник США Курт Волкер.

10 листопада повідомлялося, що США запропонують РФ розмістити 20 тисяч миротворців на ДонбасіКремль не підтвердив погодження пропозиції США про розміщення такої кількості миротворців на сході України.

Водночас помічник Путіна Сурков повідомив, що Росія погодила три з 29 абзаців пропозиції США про розміщення миротворців на Донбасі. Які саме пункти підтримала РФ, він не повідомив. 

11 листопада глава МЗС України повідомив, що Україна та США погодили розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Для України принциповим є розгортання місії на всій території Донбасу, домовленості без узгодження бойовиками, а також відсутність російських військових серед миротворців ООН. 

Київ виключає участь Росії в миротворчій місії ООН на Донбасі.

 

Пов`язані новини