Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров стверджує, що влада України «готує нову провокацію» в Керченській протоці за участі НАТО.

За словами Лаврова, Україна готує «черговий прорив з порушенням правил проходження цієї складної акваторії», а саме «без жодних запитів, без дотримання заходів безпеки, без лоцманів».

«Причому, як мені сказали, опитують країни НАТО із запрошенням направити своїх представників на ці кораблі для того, щоб разом з НАТО прориватися через Керченську протоку», — заявив Лавров.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли під варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви. 20 лютого 2019 суд залишив під вартою ще 4 моряків: загалом відхилено 20 апеляцій.

Поділитись: