Лідери опозиції в Гонконгу визнали свою провину в організації незаконного протесту. Їм загрожує тюремний строк
Активісти Джошуа Вонґ, Іван Лам і Аґнес Чоу, які є одними з очільників продемократичного руху в Гонконгу, визнали свою провину в організації незаконних масових протестів у минулому році. Їм загрожує до п’яти років перебування за ґратами.
Про це повідомляє South China Morning Post.
Прокуратура Гонконгу висунула Вонґу, Ламу і Чоу низку звинувачень, що стосуються організації незаконних зібрань, участі в таких зібраннях та підбурювання до участі в них.
«Ми троє вирішили визнати провину за всіма звинуваченнями… Ми продовжимо боротися за свободу — і зараз не час піддаватися Пекіну й здаватися», — заявив Вонґ журналістам перед засіданням.
Суд відправив активістів під варту до 2 грудня. На цей день призначене оголошення вироку у справі. Вонґ, Лам і Чоу заявили, що готові відбути тюремний строк, який їм присудять.
Що за «незаконні протести» в Гонконзі?
У березні 2019 року в Гонконзі почалися масові продемократичні протести, викликані намірами влади регіону ухвалити закон, що дозволяв би екстрадицію гонконзців на територію материкового Китаю.
Учасники протестів звинувачували Пекін у намаганні придушити свободи Гонконгу, а очільницю регіону Керрі Лем — у змові з китайською центральною владою. Лем зрештою відкликала поправку, але на цьому протести не припинилися, а їхні вимоги розширилися.
Джошуа Вонґ, Іван Лам і Аґнес Чоу були одними з активних учасників згаданих протестів. Оскільки вони були стихійними і попередньо не узгодженими із владою, правоохоронці називають їх незаконними.
Що відбувається в Гонконзі зараз?
Із кінця травня цього року набув чинності закон про національну безпеку. Завдяки цьому закону китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які у Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу в Гонконгу, який має статус автономії у складі КНР.
Міжнародна спільнота засудила дії Китаю, заявивши, що вони підривають автономію регіону. Вона гарантована угодою між КНР і Великою Британією, відповідно до якої остання в 1997 році передала Гонконг (свою колишню колонію) Китаю. США також ввели санкції проти китайських і гонконзьких чиновників, причетних до запровадження закону.
Китай відкинув закиди в утисках свобод у Гонконгу, назвавши їх втручанням у внутрішні справи країни.
Крім того, влада Гонконгу під приводом епідемії коронавірусу перенесла на рік вибори до місцевого законодавчого органу, які мали відбутися 6 вересня. Це рішення також розкритикували як продемократичні активісти, так і міжнародна спільнота. 6 вересня стало останнім днем масових протестів у Гонконгу, тоді поліція повідомила про затримання майже 300 людей.
- Поділитися: