Економіка

Лондонський суд розгляне справу ПриватБанку 27 лютого

26 лютого, 2018 18:45
Економіка/Лондонський суд розгляне справу ПриватБанку 27 лютого
Зберегти
Вигляд
Колишніх власників підозрюють у виведенні активів з банку на суму більше $2 млрд.

У Високому суді Лондона 27 лютого відбудеться засідання за позовом ПриватБанку до колишніх власників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Початок заплановано на 10-30 за місцевим часом (12:30 за Києвом). 

Саме цей суд 19 грудня 2017 року арештував активи Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова на суму $2,5 млрд та зобов’язав їх надати перелік своїх активів по всьому світу. Таке рішення ухвалили в якості забезпечення позову. Також суд Лондона зобов'язав Коломойського і Боголюбова розкрити інформацію про всі свої активи обмеженому колу осіб, які безпосередньо беруть участь в розгляді справи.

Колишніх власників підозрюють у виведенні активів з банку на суму більше $2 млрд.

Водночас компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп, пов'язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. 

Схема діяла близько 10 років. Результати перевірки передали Генеральній прокуратурі. Сам Коломоський назвав «маячнею» звинувачення щодо махінацій з активами ПриватБанку.

До націоналізації ПриватБанку його бенефіціарними власниками були олігархи Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, які прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема, менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній бізнес-партнер Коломойського вимагає від нього $500 млн

У грудні 2016 року Приватбанк націоналізували рішенням українського уряду.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію Приватбанку через «спроби штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники Приватбанку вивели 16 мільярдів гривень у ніч перед націоналізацією.

Також повідомлялося, що Приватбанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017 року Високий суд Лондона вирішив арештувати  активи Коломойського і Боголюбова в усьому світі. А 18 грудня стало відомо, що генпрокурор Луценко зустрічався з Коломойським в Амстердамі. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таксист, працівник заправки та 28 підприємств: як Коломойський вивів гроші з Приватбанку — розслідування

Пов`язані новини