Лукашенко доручив перекинути десантників на захід Білорусі через навчання НАТО у Польщі та Литві
Президент Білорусі Олександр Лукашенко доручив перекинути бригаду десантників з північно—східного Вітебська у західне місто Гродно. Лукашенко стурбований навчаннями військ НАТО, які відбуваються у сусідніх з Білоруссю Польщі та Литві.
Про це повідомляє білоруська державна інформагенція «БелТА».
«Йде ескалація і нарощування збройного компонента на цих територіях. Чи не бачити це, спокійно за цим спостерігати ми, природно, не можемо», — заявив Лукашенко.
Раніше Лукашенко заявив, що домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що РФ на перше прохання «допоможе з безпекою» у разі збройної агресії.
Раніше Лукашенко стверджував, що протести проти нього інспіровані з інших країн, які керують білоруськими «вівцями», тобто протестувальниками.
На засіданні Радбезу країни 14 серпня він заявив: «Зрозумійте, що вас і наших дітей використовують як гарматне м'ясо! Сьогодні вже понаїхали сюди з Польщі, Голландії, України, з цієї «Відкритої Росії», Навального і так далі і тому подібне. Уже агресія почалася проти країни».
Цікавою є зміна риторики Лукашенка щодо Росії. Перед виборами він натякав, що за кандидатом Віктором Бабариком (зараз у СІЗО, на вибори його не допустили) стоїть чи то Газпром, чи навіть хтось з російської влади. Також він затримав найманців російської ПВК «Вагнера», які фактично працюють на Кремль.
Однак після виборів Лукашенко віддав Росії «вагнерівців», а у контексті нібито втручання у протести згадує «Відкриту Росію» та Навального — опозиційні Кремлю російські сили. Ну і, на відміну від Польщі, Нідерландів та України, Путін не погребував привітати Лукашенка з перемогою на, м’яко кажучи, сумнівних з точки зору демократичності виборах.
Що відбувається в Білорусі?
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.
Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинили жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.
Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. Через відсутність вільних місць в ізоляторах ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати. За даними МВС, станом на вечір 14 серпня відпустили вже близько двох тисяч затриманих.
14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.
- Поділитися: