Президент Білорусі Олександр Лукашенко домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що РФ на перший запит надасть допомогу щодо забезпечення безпеки. У Білорусі вже тиждень тривають акції протесту після президентських виборів.

Як повідомляє білоруська державна інформагенція «БелТА», про це Лукашенко заявив під час наради у Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони Білорусі.

«Коли йдеться про військову складову, у нас є договір з Російською Федерацією в рамках Союзної держави та Організації договору про колективну безпеку. Якраз ці моменти підходять під цей договір», — сказав він.

Оновлено: пізніше видання виправило новину. У новій версії уточнили, що йдеться про допомогу «у випадку зовнішньої агресії».

А видання Bloomberg з посиланням на джерела пише, що оточення Лукашенка розглядає його план втечі до Росії, й такий хід справи вже обговорили з Кремлем.

Що цьому передувало?

Перед цим Лукашенко заявив, що протести в Білорусі загрожують не лише Білорусі, тому йому треба поговорити з Путіним. Він переконаний, якщо білоруси не витримають хвилю протестів, вона піде за кордон.

Лукашенко постійно переконує, що акції протестів у Білорусі організовують з-за кордону, а самі учасники акції люди з кримінальним минулим і сьогодні безробітні та «вівці».

Раніше про ймовірне втручання Росії написала головредка пропагандистського інформаційного агентства «Россия сегодня» і керівниця телеканалу «Russia Today» Маргарита Симоньян. Вона натякнула, що Росії треба ввести своїх військових у Білорусь, де люди кілька днів поспіль протестують проти авторитарного президента Олександра Лукашенка.

Що відбувається в Білорусі?

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинили жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. Через відсутність вільних місць в ізоляторах ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати. За даними МВС, станом на вечір 14 серпня відпустили вже близько двох тисяч затриманих.

14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув'язнених та відставки Лукашенка.

Поділитись: