Міністерство юстиції направило в Адміністрацію президента листа для проведення люстраційної перевірки глави АП Андрія Богдана.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

«Сьогодні направляю листа в Адміністрацію Президента України з роз’ясненням законодавства про очищення влади і його застосування щодо посади Глави Адміністрації Президента», — написав він у Facebook.

Петухов пояснив, що, згідно з законом, за люстраційну перевірку відповідає суб’єкт призначення посадовця. Тобто в цьому випадку — президент Володимир Зеленський.

«У випадку виявлення факту застосування заборон, передбачених Законом, має звільнити таку особу та надіслати це рішення Міністерству юстиції. Ми вносимо цю особу в люстраційний реєстр», — зазначив він.

Заступник міністра наголосив, що в разі невиконання закону про люстрацію остаточне рішення щодо чиновника має ухвалити суд.

«І ми не виключаємо такого варіанту», — додав він.

Петухов опублікував лист із запитом до АП надати копії трудових книжок новопризначених очільників адміністрації.

«Це абсолютно звичайна усталена практика Мін’юсту, в якій немає ані краплі політики», — запевнив він.

Щодо Богдана у листі йдеться, що про можливе розповсюдження на нього закону про люстрацію до Мін’юсту звернулися ЗМІ та громадські організації.

Раніше Петухов заявив, що Богдан підпадає під дію закону про люстрацію.

Авторка закону про люстрацію також вважає, що призначення Богдана главою АП є порушенням закону.

Водночас радник президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков заявив, що Богдан не підпадає під дію закону про люстрацію, бо посада глави АП не є державною службою.

21 травня президент Володимир Зеленський видав низку указів щодо призначення заступників голови Адміністрації президента, помічників президента та радників.

Адміністрацію президента очолив Андрій Богдан, який також є адвокатом олігарха Ігоря Коломойського.

Поділитись: