Уряд Малайзії заборонив в'їзд пасажирам круїзного лайнера Westerdam через підозру на коронавірус.

Про це повідомляє малайзійське видання Freemalaysiatoday.

Це відбулося після того, як 83-річна пасажирка корабля здала позитивний тест на вірус Covid-19.

«Решту пасажирів на круїзному лайнері Westerdam, які все ще перебувають у Камбоджі, не впустять до Малайзії, оскільки вони, як вважається, були у тісному контакті з пацієнткою, яка здала позитивний тест», — зазначив віцепрем'єр-міністр Малайзії Ван Азіза Ван Ісмаїл.

Раніше повідомлялось, що круїзний лайнер Westerdam, який провів два тижні у морі після того, як п'ять країн відмовили йому в пропуску у свої порти, прибув до Камбоджі (Азія).

Нагадаємо, 11 лютого Таїланд став 4 країною, яка не пропустила у свій порт Лаем Чабанг круїзний лайнер Westerdam, через підозру на спалах на його борту смертельного коронавірусу.

Також поблизу Йокогами з 5 лютого на карантині через спалах смертельного коронавірусу стоїть круїзний лайнер Diamond Princess. Наразі відомо про 218 інфікованих на судні. Серед них двоє українців.

Через зараження китайським коронавірусом станом на 13 лютого 1369 людей померли, водночас 6017 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 60 329.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За останніми даними, через зараження китайським коронавірусом 1115 людей померли, проте 4846 інфікованих одужали. Загальна кількість інфікованих зросла до 45 183.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії та Індії. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: