Екс-голова передвиборчого штабу Дональда Трампа та колишній політтехнолог Віктора Януковича Пол Манафорт брехав слідству про свої зв’язки з командою Трампа та співпрацю з Костянтином Килимником. Останнього називають головою київського офісу Манафорта, адже він був зв’язковим між американцем та людьми Януковича.

Про це заявив офіс спецпрокурора Роберта Мюллера, що розслідує втручання Росії в президентські вибори у США, пише The New York Times.

«Манафорт кілька разів явно збрехав — і це не було випадковими прогалинами у пам’яті», — йдеться у записці, переданій судді представниками прокурора. 

Йдеться про те, що Манафорт зустрічався з Килимником навіть по завершенню роботи американського політтехнолога в Україні. Упродовж трьох місяців 2016-го, коли екс-радник Януковича очолював передвиборчий штаб Трампа, він вів з Килимником електронну переписку. Зокрема, щодо можливості отримання фінансової вигоди завдяки своєму перебуванню на той час на ключовій посаді у штабі Трампа. 

За інформацією прокурорів, тоді Килимник приїжджав у США для зустрічі. Вони обоє також намагалися переконати двох свідків збрехати і применшити масштаби роботи Манафорта Україні.

Костянтин Килимник має подвійне російсько-українське громадянство, як стверджував сам в інтерв’ю виданню «Радіо Свобода». ФБР зазначає, що в Килимника є зв’язки з російською розвідкою. Сам Килимник це заперечує. У Києві Килимник був правою рукою Манафорта та надавав йому інформацію про Україну. Килиминика звинувачують у перешкоджанні слідству. За даними The New York Times, нині він проживає у Москві.

Крім того, американські прокурори встановили, що Манафорт брехав про те, що не мав “прямих чи непрямих зв‘язків” з представниками адміністрації Трампа, коли вони були в уряді. За інформацією сторони обвинувачення, така комунікація відбувалася у лютому 2018-го, коли політтехнолог вже був під слідством. З ким саме та про що спілкувався Манафорт, прокурори не уточнили.

Він також дав «суперечливі свідчення» щодо джерела отримання 125 тисяч доларів на рахунок його компанії у 2017 році.

У вересні цього року Пол Манафорт, якого звинувачують за вісьмома пунктами щодо різноманітних банківських і фінансових махінацій, погодився співпрацювати зі слідством, визнавши свою провину напередодні другого судового процесу. Той мав розпочатись 17 вересня і стосувався його політичної діяльності з 2006 по 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

У листопаді Трамп заявив, що не виключав можливість помилуванн свого колишнього соратника.

Нещодавно спеціальний прокуратур США Роберт Мюллер заявив, що Пол Манафорт брехав слідчим ФБРпісля того, як обіцяв співпрацювати зі слідством, визнавши провину в обмін на пом’якшене покарання. Якщо Манафорт справді порушив умови угоди з обвинуваченням, йому загрожує суворий вирок.

У серпні спецпрокурор Мюллер рекомендував ув'язнити екс-радника Трампа Джорджа Пападопулоса за неправдиві свідчення.

14 вересня стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.

9 вересня стало відомо, що адвокати Манафорта обговорили з прокурорами умови угоди зі слідством, щоб уникнути другого етапу суду, який має відбутися у вересні у Вашингтоні.

Нагадаємо, другий суд над Манафортом мав розпочатись 17 вересня і мав стосуватись його політичної діяльності з 2006 до 2017 роки, протягом яких він ймовірно отримав 30 мільйонів доларів як консультант українських політиків.

На наступному судовому процесі щодо Манафорта планувалось, що прокурори представлять 1500 доказів у справі про його лобістську діяльність, зокрема, в Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Увечері 21 серпня суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винен: Що потрібно знати про суд над Полом Манафортом

Під час судового засідання захист Манафорта відмовився викликати свідків, бо боявся, що прокуратура отримає компрометуючу інформацію під час перехресного допиту.

Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Поділитись: