Світ

Мей заявила про створення «амбітної» зони вільної торгівлі зі США після Brexit

13 липня, 2018 17:22
Світ/Мей заявила про створення «амбітної» зони вільної торгівлі зі США після Brexit
Зберегти
Вигляд
Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей повідомила, що сподівається на створення «амбітної зони вільної торгівлі» зі США після остаточного виходу її країни з ЄС.

Прем’єрка Великої Британії Тереза Мей повідомила, що сподівається на створення «амбітної зони вільної торгівлі» зі США після остаточного виходу її країни з ЄС.

Про це вона повідомила під час спільної прес-конференції з президентом США Дональдом Трампом за підсумками зустрічі 13 липня.

«Ми домовилися сьогодні, що після того, як Британія вийде зі складу Європейського союзу, ми зі США укладемо амбітну угоду про зону вільної торгівлі», — повідомила Мей.

Заява про нову угоду про торгівлю між країнами прозвучала на тлі жорсткої критики Дональдом Трампом торговельних відносин між США та ЄС та запровадження мит на імпорт до Америки сталі та алюмінію, зокрема з Євросоюзу та Британії.

Напередодні Трамп радив Франції вийти з ЄС «для кращих торговельних відносин».

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Пов`язані новини