Фото:

EPA / SASCHA STEINBACH

Американський ІТ-гігант Microsoft заявила, що виявила ознаки втручання у виборчий процес у США напередодні виборів президента 2020 року. За ним стоять організації з Росії, Китаю та Ірану, які так само були причетні до втручання у президентські вибори 2016 року.

За словами Microsoft, компанія протягом кількох останніх тижнів фіксувала невдалі кібератаки проти людей, пов’язаних із виборчими штабами Дональда Трампа і Джозефа Байдена — кандидатів у президенти від Республіканської та Демократичної партії відповідно.

«Закордонні групи впливу посилили діяльність із втручання у вибори 2020 року, як і передбачалося. Ця інформація відповідає попереднім повідомленням уряду США та інших сторін», — ідеться в повідомленні.

Microsoft назвав три групи, які, за його даними, втручаються у вибори президента у США:

  • російська група «Стронцій», яка здійснила кібератаки проти понад 200 фізичних та юридичних осіб, зокрема політичних кампаній, лобістських груп і політичних консультантів;
  • китайська група «Цирконій», яка здійснювала атаки проти ключових осіб передвиборчого процесу у США, зокрема людей, пов’язаних із Джозефом Байденом, а також лідерів думки з різних країн світу;
  • іранська група «Фосфор», яка здійснювала атаки проти особистих акаунтів людей, які пов’язані з передвиборчою кампанією Дональда Трампа.

За даними компанії, всі ці угруповання намагалися вплинути на вибори президента у США в 2016 році. При цьому деякі з них, як-от російський «Стронцій», вдосконалили свою тактику. На думку Microsoft, американський уряд має посилити зусилля з протидії зовнішнім кібератакам.

«Ми розкриваємо ці атаки, бо вважаємо, що світу важливо знати про загрози демократичному процесу. Важливо, аби кожен причетний до демократичних процесів у світі прямо чи непрямо знав про ці загрози і вживав заходів для власного захисту як на особистому, так і на професійному рівні», — говорить Microsoft.

А що за загрози виборам у США?

У США 3 листопада 2020 року мають відбутися президентські вибори. У цей же день, відповідно до закону, відбувається переобрання третини членів Сенату (верхньої палати парламенту США — Конгресу) і всіх членів Палати представників (нижньої палати Конгресу).

Ще з початку 2020 року американські ЗМІ з посиланням на спецслужби США повідомляли про можливу загрозу втручання у виборчий процес. Спецслужби начебто застерігали про це ще в лютому, повідомляв Associated Press. Крім того, тоді ж говорилося, що Росія може спробувати втрутитися у вибори, аби підтримати кандидатуру сенатора-демократа Берні Сандерса (йому це не дуже сподобалося).

У серпні про загрози виборчому процесу з боку тих же Росії, Китаю та Ірану застерігав Національний центр контррозвідки і безпеки США. За даними контррозвідки, Китай вважає чинного президента Дональда Трампа непередбачуваним і воліє, аби він програв вибори і не пішов на другий термін. Росія ж, навпаки, вживає низку заходів, аби «очорнити» кандидата від демократів Джо Байдена, якого Москва вважає частиною антиросійської еліти в Америці.

Через пандемію коронавірусу волевиявлення американців, найімовірніше, ще більше буде організоване в дистанційному форматі. Через це Дональд Трамп навіть припустив, що вибори можуть перенести (хай він і не має на це повноважень, а цей крок засудили навіть його однопартійці).

Утім не всі американські штати наразі готові до організації дистанційного голосування, передає Vox. Зокрема, отримання й підрахунок голосів поштою може відбуватися із затримкою, що потенційно збільшує простір для можливих маніпуляцій.

Поділитись: