УКРАЇНА

Мільярдер Пінчук сплачував Манафорту гроші за «юридичний проект» — екс-партнер Манафорта

8 серпня, 2018 01:09
УКРАЇНА/Мільярдер Пінчук сплачував Манафорту гроші за «юридичний проект» — екс-партнер Манафорта
Зберегти
Вигляд
Колишній партнер екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що український бізнесмен та мільярдер Віктор Пінчук був клієнтом Манафорта в рамках «юридичного проекту».

Колишній партнер екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта — Рік Гейтс — заявив, що український бізнесмен та мільярдер Віктор Пінчук був клієнтом Манафорта в рамках «юридичного проекту».

Про це Гейтс заявив на судовому засіданні у справі Манафорта, передає Vice.

«Ім'я українського олігарха — Віктор Пінчук, а компанія, через яку він платив Манафорту, має назву Plymouth Consultants Ltd», — заявив Гейтс.

«Гроші від Пінчука Манафорту були пов'язані з юридичним проектом», зазначив Гейтс.

Він не розповів про те, у яких розмірах та сплачувались кошти.

Гейтс також заявив про те, що Пінчук здійснював пожертву у сумі 150 тисяч доларів у фонд президента США Данальда Трампа. Саме цю пожертву у квітні почав розслідувати спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який розслідує ймовірне втручання Росії у президентські вибори США 2016 року.

Раніше Гейтс у суді заявив, що Пол Манафорт допомагав Порошенку під час передвиборної кампанії у 2014 році. За його словами, Манафорт асистував Порошенку, водночас коштів за це не отримував.

Раніше Гейтс зізнавася, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.

Також раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком. 

Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун  повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.

Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком». 

15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Пов`язані новини