Колишній партнер екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радника Віктора Януковича Пола Манафорта Рік Гейтс зізнавася, що допомагав йому подавати неправдиві податкові декларації.

Колишній партнер екс-голови передвиборної кампанії президента США Дональда Трампа та екс-радника Віктора Януковича Пола Манафорта Рік Гейтс зізнавася, що допомагав йому подавати неправдиві податкові декларації.

Про це він заявив під час засідання суду у справі про податкові злочини Манафорта, повідомляє The Washington Post.

Гейтс, який раніше погодився cпівпрацювати з прокурорами заявив, що він та Манафорт свідомо не повідомили про іноземні банківські рахунки і не змогли зареєструвати Манафорта як іноземного агента.

На запитання прокурора, чи розуміє Гейтс, що це було незаконно, він відповів ствердно. На питання, навіщо він брехав слідчим раніше, Гейтс відповів, що його про це попросив Манафорт.

За словами Гейтса, політтехнолог наказував йому оформлювати гроші на закордонних рахунках не як доходи, а як позики, — це зменшувало суму оподаткування.

Також прокурор запитав Гейтса про характер їхніх з Манафортом взаємин. Гейтс розповів, що не спілкувався з політтехнологом поза роботи та що вважав себе «просто працівником фірми», хоч і з кожним роком виконував все більше обов’язків.

На питання прокурора, чи визнає він, що скоїв злочин разом з Манафортом, Гейтс відповів: «Так».

Раніше бухгалтерка Манафорта зізналася у підробці його документів для зменшення податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Спецпрокурор США Мюллер заявив, що Манафорт заробив понад 60 млн доларів в Україні.

30 липня повідомлялося, що Манафорт у 2014-му співпрацював із нині міським головою Києва Віталієм Кличком. 

Засновник компанії ClearPath Strategies Девід Блюстоун  повідомив Громадському, що міський голова Києва Віталій Кличко у 2014-2015 роках працював з американськими політтехнологами його компанії.

Раніше слідчі спеціального прокурора США Роберта Мюллера надали близько 300 документів у справі екс-голови виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта, які розкривають деталі його співпрації з екс-президентом України Віктором Януковичем, «Партією регіонів» та «Опозиційним блоком». 

15 червня суд у Вашингтоні ухвалив рішення про взяття під варту екс-радника передвиборної кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Суддя ухвалив таке рішення після того, як адвокати спецпрокурора Мюллера, який розслідує також втручання РФ у вибори США, повідомили, що Манафорт намагався втрутитися у справи свідків. Манафорта у США звинувачують у відмиванні грошей, ухиленні від сплати податків і шахрайстві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Манафорт здійснив з десяток поїздок до України після Майдану» — інтерв'ю Громадського з американським публіцистом Франком Фоером. 

Крім того, справу, у які фігурує Манафорт, розслідують і в Україні. Його звинувачують у тому, що він отримав понад 12 мільйонів доларів від Партії регіонів з 2007 по 2009 роки. Спецпрокурор США Мюллер оприлюднив список із 500 речових доказів у справі Манафорта. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Арешт Манафорта у США: що нового відомо про справу?

30 жовтня 2017 року Полу Манафорту і його бізнес-партнеру Ріку Гейтсу висунули звинувачення за 12 пунктами, у тому числі у відмиванні грошей і таємній змові. Пізніше їх взяли під домашній арешт.

Екс-політтехнологу Манафорту загрожує 305 років ув'язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

Усього, згідно з документами, Манафорт отримав понад 12 мільйонів доларів від «Партії регіонів» з 2007 по 2009 роки. Також повідомлялося, що в США розслідуватимуть можливу участь Манафорта в корупційних схемах в Україні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

1 березня Манафорт заявив, що не визнає провини у справі  втручання РФ у вибори США. Він оскаржив свій домашній арешт, але суд його апеляцію не задовольнив. Пізніше його звільнили з-під арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну  причетність Манафорта до розстрілів на Майдані.

 

Поділитись: