Очільник Міністерства фінансів США Стівень Мнучін запропонував країнам G7 створити зону безмитної торгівлі.

Очільник Міністерства фінансів США Стівень Мнучін запропонував країнам G7 створити зону безмитної торгівлі.

Про це Мнучін повідомив під час зустрічі міністрів фінансів «Великої двадцятки», передає DW.

«Якщо Європа вірить у вільну торгівлю, то ми готові підписати угоду про безмитних торговельних відносинах», — заявив американський міністр.

В той же час, він висунув низку вимог для створення зони вільної торгівлі, зокрема, скасування всіх мит, торговельних перешкод та дотацій всіма країнами, які планують створити зону вільної торгівлі.

На заяву Мнучіна відреагували у Мінфіні Франції. Там повідомили, що перш ніж говорити про створення зони вільної торгівлі, США мають скасувати мита на сталь та алюміній, запроваджені у бепезні 2018 року.

«Ми відмовляємось вести переговори під дулом пістолета», — заявив міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер.

17 липня стало відомо, що ЄС та Японія підписали угоду про створення найбільшої зони вільної торгівлі у світі у відповідь на митну політику адміністрації президента США Дональда Трампа.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: