Європейський Союз та Японія підписали угоду про створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі товарами та послугами.

Європейський Союз та Японія підписали угоду про створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі товарами та послугами.

Про це повідомляє «Інтерфакс», посилаючись на прес-реліз Європейської комісії.

Як повідомляється, крок про започаткування зони вільної торгівлі між ЄС та Японією став відповіддю на запроваджені США митні обмеження на імпорт товарів та послуг з інших країн світу.

Крім цього, угодою передбачення взаємне визнання систем захисту персональних даних країнами та передбачено можливість здійснювати обмін персональними даними громадян між ЄС та Японією.

«Дані — це паливо світової економіки, і ця угода дозволить даним безперешкодно переміщуватись між нашими країнами в інтересах як наших громадян, так й економік», — заявила Віра Юрова, представниця Європейської комісії з питань юстиції.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

11 липня стало відомо, що Дональд рамп готується запровадити чергову порцію мит на імпорт китайських товарів у розмірі 10%. Мита стосуватимуться товарів, загальна вартість яких складає 200 мільярдів доларів.

6 липня Влада Китаю ввела в дію рішення про запровадження мит на 34 мільярди доларів американського імпорту за декілька годин після того, як в США набули чинності мита на 34 мільярди доларів китайських товарів.

22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: