Міністерство фінансів України скоригувало проект закону про державний бюджет на 2019 рік до другого читання у парламенті. Зокрема, там врахували зміни у законодавстві щодо розмитнення автомобілів та врахували пропозиції президента щодо фінансування освіти та субсидій.

Зокрема, Мінфін врахував у проекті бюджету ухвалений закон, яким запроваджується нова формула розмитнення автомобілів, кошти від якої направлять на потреби Пенсійного фонду.

Крім цього, за словами виконувачки обов’язків міністра фінансів України Оксани Маркарової, під час розгляду проекту про державний бюджет врахували ухвалені у першому читанні закони про зміни до бюджетного та податкового кодексів. Зокрема, мова йде про законопроект, який змінює правила отримання закордонних посилок українцями.

«Ми привели у відповідність наш державний бюджет у відповідність до висновків бюджетного комітету щодо доходів та врахували законодавчі зміни, які були підтримані парламентом», — пояснила Маркарова.

Раніше президент України заявляв, що не підпише закон про державний бюджет, якщо у ньому не врахують його правки щодо системи забезпечення субсидій.

Зазначимо, що закон України про державний бюджет розглядається Верховною Радою у трьох читаннях. Між першим та другим читаннями депутати можуть вносити до нього правки, водночас після ухвалення закону у другому читанні депутати не можуть вносити до нього правок.

Зазначимо, що відповідно до законопроекту про державний бюджет, на виплату субсидій наступного року передбачено 55 мільярдів гривень. За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви цих коштів достатньо для виплати субсидій населенню протягом наступного року.

Раніше у Мінсоцполітики повідомляли, що ті сім’ї, які подадуть документи про оформлення субсидії у листопаді-грудні, призначать субсидію від початку опалювального сезону.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости на 16% починаючи з 1 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

18 жовтня парламент схвалив проект закону про державний бюджет на 2019 рік у першому читанні.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile