Політика / Урядовий квартал Рада

Міністр Клімкін закликав УПЦ МП долучитися до переговорів щодо єдиної Української православної церкви

Глава МЗС Павло Клімкін
Політика/Урядовий квартал Рада/Міністр Клімкін закликав УПЦ МП долучитися до переговорів щодо єдиної Української православної церкви
Зберегти
Вигляд
Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав Українську православну церкву Московського патріархату долучитися до переговорів про входження до єдиної Української православної церкви.

«Тож нехай УПЦ МП не бариться і включається в переговори про входження до єдиної автокефальної помісної Української православної церкви», — написав Клімкін.

Він зазначив, що Українська православна церква Московського патріархату має дослухатися «до власного розуму, а не Москви»

«Тільки раджу дослухатися до власного розуму й серця, а не до директив з Москви, бо так діла не буде!», — вказав Клімкін.

Раніше Українська православна церква Московського патріархату звинуватила міністра закордонних справ Павла Клімкіна у публічних закликах до репресій УПЦ МП.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Президент України Петро Порошенко наголосив, що держава поважатиме вибір тих, хто залишиться з Московським патріархатом.

19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Тоді глави українських церков закликали патріарха Константипольського Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви. УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини