Саміт «Нормандської четвірки» 9 грудня підтвердив прогнози, що принципово нічого не зміниться, але внаслідок розблокування діалогу на вищому рівні буде відкрите умовне «вікно можливостей» для врегулювання конфлікту на сході України.

Про це в етері програми «Громадське.Світ» розповів виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко.

На думку експерта, йдеться про виконання хоча б базової частини Мінських домовленостей, а саме припинення вогню, обміну полонених та мінімізації втрат із українського боку.

«Ще п’ять років тому я як експерт вважав, що максимум, що можна досягти Мінськими домовленостями, — це ось ці базові цілі. І як тоді, так і зараз у мене немає ілюзій, що за допомогою цих домовленостей можна комплексно врегулювати україно-російський конфлікт», — додав Сушко.

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі вперше за три роки відбулась зустріч у «нормандському форматі». Аби відновити перемовини щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, у французькій столиці зустрілись лідери України, Росії, Німеччини та Франції.

Після низки двосторонніх розмов лідери «нормандської четвірки» зібралися разом. Їхні перемовини перервали для особистої зустрічі Володимира Зеленського та Володимира Путіна — першої для обох лідерів: досі вони провели чотири телефонних розмови.

Вона тривала близько 1 години 20 хвилин і завершилася після 21:00 за місцевим часом (22:00 за Києвом). У цей час Меркель і Макрон були на робочій вечері. Після особистої зустрічі до глав Німеччини та Франції доєдналися і Зеленський із Путіним.

Поділитись: