Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні.

Про це повідомили hromadske у представництві МВФ в Україні.

«Команда фахівців МВФ, які відвідали Київ, досягла помітно суттєвого прогресу в обговоренні законодавчих ініціатив, спрямованих на підтримку зростання та забезпечення стабільності. Дискусії продовжаться найближчими днями», — заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Нагадаємо, чергова місія МВФ, яка завершила роботу в Україні, мала оцінити прогрес уряду у проведенні реформ. Тим часом, попередня програма МВФ stand-by вже закінчилася, тому наразі Україна не перебуває у жодній програмі з МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Поділитись: