Міністерка фінансів України Оксана Маркарова не прогнозує, коли саме Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердить нову програму співпраці з Україною та виплатить перший транш. Однак в уряді обіцяють цей процес пришвидшити.

Про це Маркарова повідомила в інтерв’ю FinClub.

«Вийдемо, як тільки будемо готові з нашими партнерами подати всі документи на раду директорів МВФ. Не буду прогнозувати, коли це точно станеться, але ми намагаємося це прискорити», — повідомила вона.

За словами міністерки, підписання нової кредитної програми з МВФ на 5,5 мільярда доларів залежить від виконання Україною попередніх вимог фонду. Серед цих вимог — ухвалення законопроєкту №2571 щодо неповернення ПриватБанку колишнім власникам. За словами Маркарової, роботу над цим законопроєктом від уряду курує Міністерство юстиції.

Наразі в Україні перебуває чергова місія МВФ, яка має оцінити прогрес уряду у проведенні реформ. Тим часом, попередня програма МВФ stand-by вже закінчилася, тому наразі Україна не перебуває у жодній програмі з МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Поділитись: