ENRU

Міськголову Одеси Труханова відпустили на поруки депутата Голубова

52edb4d9631804859
Одеси Геннадій Труханов (ліворуч) під час розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу у Солом'янському районному суді Києва, 15 лютого 2018 року Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

Міського голову Одеси Труханова суд відпустив на поруки народного депутата від «Блоку Петра Порошенка» Дмитра Голубова. 

Зазначимо, що одесит Голубов у 2005 році обвинувачувався у шахрайстві і йому загрожувало до 12 років позбавлення волі. Тоді Солом'янський суд Києва віддав на поруки Голубова двом депутатам від «Партії регіонів» Демьохіну та Макєєнку, вони ж внесли за колегу по 50 тисяч гривень кожен.

Згодом Солом'янський суд виправдав Голубова посилаючись на «відсутність складу злочину».

Прокуратура просила суд узяти Труханова під варту з альтернативою виходу під заставу у розмірі 50 мільйонів гривень.

У суді Труханов пообіцяв не залишати Україну на час слідства. Зазначимо, що його адвокат — колишній захисник звільненого глави ДФС Романа Насірова

Під стінами суду, де слухають справу Труханова, сталися сутички і постріли. Унаслідок стрільби дістав поранення один правоохоронець.

НАБУ розслідує можливе заволодіння Геннадієм Трухановим та іншими посадовцями Одеської міськради коштами місцевого бюджету у великих розмірах. Ідеться про купівлю заводу важкого кранобудування «Краян», який у 2016 році міськрада придбала у підприємства «Девелопмент Еліт» за ціною 185 млн.

Вранці 14 лютого в аеропорту «Бориспіль» Труханова затримали прикордонники і передали співробітникам Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Раніше НАБУ заочно повідомило про підозру  Труханову і чотирьом його заступникам. САП та НАБУ поштою направили повідомлення про підозру чиновникам.

Загалом підозри відправили Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику мерії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Одеські чиновники ходять по тонкій кризі — це особливості клімату», — відомі одесити про справу Труханова

Геннадій Труханов не з'являвся на роботі з 26 грудня, коли офіційно взяв відпустку на 22 дні — до 18 січня. У січні та лютому Труханову багаторазово продовжували відпустку, кілька разів він офіційно брав закордонне відрядження.