Міська рада Херсона ухвалила звернення до президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради через «формулу Штайнмаєра».

Про це повідомляє «Укрінформ».

Відповідне рішення підтримали 28 депутатів, шість утрималися.

Так, у зверненні наголошується, що «за жодних умов» не можна допустити надання особливого статусу окупованим територіям.

«Ні за т. зв. «формулою Штайнмаєра», ні шляхом внесення змін до законодавства України», — йдеться у документі.

Крім того, на думку місцевих депутатів, вибори в органи місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської області  потрібно проводити тільки після повної деокупації, завершення адміністративно-територіальної реформи та повної перепаспортізації всього населення.

Раніше Хмельницька облрада закликала президента і Раду не допустити реалізації «формули Штайнмаєра».

Крім того, міськрада Кропивницького направила до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради застереження щодо реалізації «формули Штайнмаєра» та ухвалення нового закону про особливий статус Донбасу.

Нагадаємо 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».

«Формула Штайнмаєра» — документ, який запропонував чинний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр ще тоді, коли був міністром закордонних справ ФРН і брав участь на рівні міністрів у зустрічах в «нормандському форматі».

«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.

Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться. 

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2015 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.

Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.

Поділитись: