Політика

Міжнародні експерти продовжать працювати над створенням Антикорупційного суду

Громадське
Політика/Міжнародні експерти продовжать працювати над створенням Антикорупційного суду
Зберегти
Вигляд
Міжнародні партнери продовжать працювати над інституційним формуванням Антикорупційного суду.

Про це повідомив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Козьяков під час спілкування з журналістами щодо завершення роботи Громадської ради міжнародних експертів з оцінки доброчесності кандидатів до Антикорупційного суду. За її підсумками з конкурсу вибули 42 претенденти на посаду зі 113 учасників загалом. 

«Упродовж найближчих тижнів будуть створені органи, куди увійдуть експерти від міжнародних партнерів України, які на початковому етапі сприятимуть формуванню Антикорупційного суду» — зазначив Сергій Козьяков. 

Попри те, що донори й надалі підтримуватимуть формування Антикорупційного суду, Громадська рада міжнародних експертів завершила свою роботу. Однак зазначимо, що цей орган формували на 2 роки, тому у разі потреби проведення повторного відбору експерти повернуться до роботи.

Голова Громадської ради міжнародних експертів сер Ентоні Хупер заявив, що Україна стала першою країною в історії, яка запросила міжнародних експертів для оцінки кандидатів у судді.

На запитання журналістів, чи були спроби впливати на роботу та рішення ради, міжнародні експерти відповіли «однозначне ні». На цьому наполягав Ентоні Хупер.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Суддів має призначити президент не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вищої ради правосуддя та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення може негативно вплинути на довіру до судової влади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини