На четвертому засіданні Громадська рада міжнародних експертів засумнівалася у доброчесності ще 15 кандидатів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду. Загалом на спільних засіданнях із Вищою кваліфікаційною комісією суддів рада закордонних спеціалістів збирається аналізувати на предмет доброчесності уже 47 зі 113 учасників конкурсу до антикорсуду.

Надаємо список тих кандидатів, у доброчесності яких Громадська рада міжнародних експертів засумнівалася на четвертому засіданні:

1) Бондарчук Руслан Анатолійович, суддя Апеляційного суду Кіровоградської області;

2) Воронько Володимир Дмитрович, суддя господарського суду Дніпропетровської області;

3) Головатий Роман Ярославович, суддя Личаківського районного суду міста Львова;

4) Головчак Мар’ян Михайлович, суддя Шевченківського районного суду міста Києва;

5) Жовтоватюк (Кицюк) Вікторія Сергіївна, Суддя Солом'янського районного суду Києва;

6) Івасин Олександр Романович, начальник юридичного відділу Київського національного торговельно-економічного університету;

7) Ковтуненко Олеся Володимирівна, суддя у відставці;

8) Крутій Юрій Петрович, суддя Ленінського районного суду міста Миколаєва;

9) Круценко Тетяна Віталіївна, адвокатка;

10) Надточиєва Анна Петрівна, керівниця Адвокатським бюро Надточиєвої Анни (м. Миколаїв);

11) Сало Андрій Богданович, суддя Рівненського окружного адміністративного суду;

12) Сингаївський Олександр Пилипович, колишній суддя Подільського районного суду міста Києва;

13) Федяєв Сергій Володимирович, адвокат, керуючий АБ «Федяєва Сергія Володимировича»;

14) Юркевич Юрій Миколайович, доцент кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка;

15) Яковенко Андрій Олександрович, суддя Коломацького районного суду Харківської області.

Перше спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо доброчесності кандидатів до антикорупційного суду відбудеться 18 січня. Наступне – 21 січня. Загалом свою роботу Громадська рада міжнародних експертів має завершити до 26 січня.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Поділитись: