ENRU

Міжнародні резерви НБУ у травні скоротились на майже $300 млн

Міжнародні резерви НБУ станом на початок червня 2018 року складають 18,12 мільярдів доларів. Таким чином, за місяць вони скоротились на 294 мільйони доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Зокрема, скорочення міжнародних резервів там пов’язують з виплатою боргу МВФ та іншим кредиторам.

«Зокрема, 455,1 млн дол уряд та НБУ сплатили на користь МВФ протягом травня. Ще 214,4 млн дол було спрямовано на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу за державними облігаціями», — повідомляють у прес-службі Нацбанку.

Основним джерелом поповнення резервів НБУ й надалі є купівля центральним банком валюти на міжбанківському ринку. Зокрема, минулого місяця Нацбанк купив 181,2 мільйони доларів.

«В цілому, станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — повідомляють в НБУ.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також в НБУ повідомляли, що не пом’якшать монетарну політику навіть у разі отримання траншу від МВФ, а у разі відсутності траншу готові запровадити валютні обмеження в Україні.