УКРАЇНА

Міжнародні резерви НБУ у травні скоротились на майже $300 млн

5 червня, 2018 16:54
УКРАЇНА/Міжнародні резерви НБУ у травні скоротились на майже $300 млн
Зберегти
Вигляд
Міжнародні резерви НБУ станом на початок червня 2018 року складають 18,12 мільярдів доларів. Таким чином, за місяць вони скоротились на 294 мільйони доларів.

Міжнародні резерви НБУ станом на початок червня 2018 року складають 18,12 мільярдів доларів. Таким чином, за місяць вони скоротились на 294 мільйони доларів.

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Зокрема, скорочення міжнародних резервів там пов’язують з виплатою боргу МВФ та іншим кредиторам.

«Зокрема, 455,1 млн дол уряд та НБУ сплатили на користь МВФ протягом травня. Ще 214,4 млн дол було спрямовано на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу за державними облігаціями», — повідомляють у прес-службі Нацбанку.

Основним джерелом поповнення резервів НБУ й надалі є купівля центральним банком валюти на міжбанківському ринку. Зокрема, минулого місяця Нацбанк купив 181,2 мільйони доларів.

«В цілому, станом на 1 червня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,2 місяця майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку», — повідомляють в НБУ.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також в НБУ повідомляли, що не пом’якшать монетарну політику навіть у разі отримання траншу від МВФ, а у разі відсутності траншу готові запровадити валютні обмеження в Україні.

Пов`язані новини