Життя / Здоров'я

МОЗ відправить на лікування за кордон 21 людину

Міністерство охорони здоров’я України
Життя/Здоров'я/МОЗ відправить на лікування за кордон 21 людину
Зберегти
Вигляд
Міністерство охорони здоров’я України відправить 21 людину на лікування в закордонні клініки. На ці потреби витратять 65,5 мільйони гривень.

За даними відомства, це стало можливо після того, як уряд дозволив використати залишки коштів, що утворилися на рахунках закордонних клінік.

«Найближчим часом 16 дорослих і 5 дітей будуть направлені на лікування у закордонні клініки», — йдеться у повідомленні МОЗ.

У відомстві додали, що вже поширюють серед пацієнтів відповідні інформаційні листи.

«Це означає, що пацієнти вже можуть звертатись у закордонні клініки, щоби якомога раніше отримати необхідне лікування», — пояснили в МОЗ.

Нагадаємо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.

У ЗМІ була поширена фраза, яку нібито сказав Лінчевський під час засідання: «Це рак! Вони всі помруть».

Водночас речник МОЗ Олександр Ябчанка пояснив Громадському, що Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкохворих пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

Сам заступник Супрун Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Дисциплінарна комісія, що розглядала справу Лінчевського, не знайшла проступків у його висловлюваннях.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман порадив Лінчевському попрацювати у хоспісі, але пізніше, коли прослухав аудіозапис, заявив, що слова Лінчевського вирвані з контексту.

/Діана Бондаренко

Більше про:
# МОЗ
Пов`язані новини