УКРАЇНА

Слова Лінчевського про онкохворих вирвані з контексту — Гройсман

22 червня, 2018 12:11
УКРАЇНА/Слова Лінчевського про онкохворих вирвані з контексту — Гройсман
Зберегти
Вигляд
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що слова заступника очільниці Міністерства охорони здоров’я Олександра Лінчевського про онкохворих вирвані з контексту.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що слова заступника очільниці Міністерства охорони здоров’я Олександра Лінчевського про онкохворих вирвані з контексту.

Про це Гройсман повідомив під час години запитань до уряду у Верховній Раді України.

Прем’єр зазначив, що прослухав аудіозапис виступу Лінчевського.

«Якби він так однозначно сказав про це, я би навіть ні в кого поради не просив, а звільнив у ту ж хвилину», — наголосив він.

Гройсман заявив, що готовий звільнити будь-кого, але «по справедливості».

«А просто знайти причину формальну за те, що він не робив по суті, взяти його звільнити — це неправильно», — підкреслив глава уряду.

Також Гройсман розповів, що розмовляв з Лінчевським та сказав йому, що важливі не слова та їх інтерпретація, а справи.

«Я звернувся до нього з тим, щоби він довів своїми справами по догляду за онкохворими людьми, що він має чутливе серце і добру душу. Якщо він це зробить, то я думаю він усім доведе, що він людина, яка може співчувати і може турбуватися. Якщо ні — піде працювати на іншу роботу», — сказав прем’єр.

Раніше Гройсман порадив Лінчевському попрацювати у хоспісі.

Як повідомлялося, у Раді збирають підписи за відставку Лінчевського. 

Нагадаємо, дисциплінарна комісія, що розглядала справу  Лінчевського, не знайшла проступків у його висловлюваннях. 

Очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун заявила, що розцінює випадок з заступником Лінчевським, як тиск на очолюване нею відомство.

Нагадаємо, 2 червня на сайті «Онкологічний портал України» з'явилась стенограма промови заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського, з якою він виступив під час засідання Рахункової палати. У стенограмі, зокрема, містилась заява Лінчевського щодо нібито неефективності лікування онкохворих закордоном, яка викликала обурення у суспільстві.

У ЗМІ була поширена фраза, яку нібито сказав Лінчевський під час засідання: «Це рак! Вони всі помруть».

Водночас речник МОЗ Олександр Ябчанка пояснив Громадському, що Лінчевський свою заяву про онкохворих під час засідання Рахункової палати зробив у відповідь на критичний закид.

За його словами, таким чином Лінчевський відповів на критичне зауваження про те, що «25% онкохворих пацієнтів, які лікуються за кошти бюджету закордоном, помирають». 

Сам заступник Супрун Лінчевський заявив, що його виступ мав на меті переконати Рахункову палату, що програма «Лікування закордоном» повинна існувати.

Рахункова палата опублікувала аудіо вислову Лінчевського щодо онкохворих.

Пов`язані новини