Міжнародний валютний фонд висловив свою підтримку уряду Олексія Гончарука та його політики, а також політиці Національного банку України.

Про це у МВФ повідомили у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

«Розумна макроекономічна політика уряду та Національного банку сприяла зміцненню економіки України», — повідомили в українському представництві МВФ.

Там зазначили, що завдяки політиці чинного уряду, Україна досягла макроекономічної стабільності, знизила частку боргу відносно ВВП, а також інфляцію.

Вранці 17 січня прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що подав президенту Володимиру Зеленському прохання про відставку. В Офісі президента підтвердили, що отримали її.

Нагадаємо, напередодні у мережі опублікували нібито аудіозапис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука, на якій він каже про примітивне розуміння економіки у президента Володимира Зеленського, а себе називає «профаном».

Глава парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія стверджує, що була «склейка» фраз різних людей в різний час, яку хтось робив заради сенсації. Сам Гончарук після зливу заявив, що команду президента та уряду не зламати.

Гончарук обіймає посаду прем'єра України з 29 серпня і став наймолодшою людиною на цій посаді — йому 35 років. До цього призначення був заступником керівника Офісу президента (з 28 травня 2019 року).

Уряд Гончарука почав свою роботу під час найактивнішої фази бюджетного процесу. За відносно короткий проміжок часу урядовці зуміли затвердити бюджет на 2020 рік, пронести через парламент низку законів, зокрема про пільгові кредити для бізнесу. Також саме цьому уряду довелося проводити переговори з Газпромом про транзит газу та у стислі строки завершити реформу газового ринку.

Зазначимо, що у разі схвалення Верховною Радою відставки прем'єр-міністра усі міністри уряду стають виконувачами обов'язків до призначення нового прем'єра та уряду.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile