Спецпрокурор США попросив суд врахувати тяжкість злочинів Манафорта: «Він неодноразово і нахабно порушував закон»
Спецпрокурор США Роберт Мюллер, який займається розслідуванням втручання РФ в американські вибори, попросив суд врахувати тяжкість злочинів екс—глави передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта під час оголошення йому вироку.
У меморандумі для суду Мюллер назвав Манафорта «закоренілим» злочинцем, що «неодноразово і нахабно» порушував закон і не заслуговує поблажливості при ухваленні вироку.
«Він (Манафорт, — ред.) здійснював злочини тоді, коли йому вперше пред’явили звинувачення в жовтні 2017 року і, що примітно, продовжив після висунення звинувачень», — йдеться у меморандумі.
Також Мюллер нагадав про додаткові злочини Манафорта, зокрема лжесвідчення і неправдиві заяви після укладення угоди про визнання провини.
Очікується, що вирок Манафорту оголосять 13 березня 2019 року.
Раніше повідомлялося, що Мюллер рекомендував засудити 69-річного Манафорта на термін від 19 до 24 років ув'язнення за обвинуваченням в іншій справі — за фінансові злочини.
Нещодавно суд у США визнав, що екс-глава штабу Трампа Пол Манафорт свідомо збрехав слідчим.
На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні 2018 році, після того, як йому оголосили обвинувачення.
Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані
У США Пола Манафорта звинуватили за 18 пунктами — більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.
У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював з українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя
- Поділитися: