Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що замість пояснень Росія проводить кампанію з дезінформації у справі отруєння Сергія Скрипаля.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що замість пояснень Росія проводить кампанію з дезінформації у справі отруєння Сергія Скрипаля.

В офіційному Twitter-акаунті міністерство оприлюднило відеоролик, в якому навело фейкові версії російських державних ЗМІ щодо відповідальних за отруєння колишнього російського шпигуна.

«Кремлівські та російські державні медіа відповіли на напад у Солсбері запереченням, деструкцією та погрозами. Вони відмовилися запропонувати пояснення, натомість запустили кампанію з дезінформації», — наголосили у британському міністерстві.

Британське МЗС наводить такі версії російської пропаганди:

  • Це зробила Велика Британія... щоб підживити антиросійські настрої;
  • Це зробила Україна... щоб підставити Росію;
  • Це була спроба суїциду;
  • Це було випадкове передозування;
  • Це справа рук тещі Скрипаля;
  • Джерелом нервово-паралітичної речовини стала британська лабораторія Porton Down;
  • Нервово-паралітична речовина походить з Чехії, Словаччини або Швеції.

Вислані з РФ британські дипломати залишать країну до кінця тижня.

14 березня прем’єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення 23 російських дипломатів у зв'язку з отруєнням колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Окрім того, Британія заявила про замороження російських активів у країні. Санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна.

Також Британія попередила громадян про небезпеку подорожей до Росії. Окрім того, Мей анонсувала засідання ради НАТО щодо хімічної зброї Росії. Через міжнародний скандал Королівська сім'я та британські міністри не поїдуть на ЧС-2018 з футболу в Росії. Британський регулятор у сфері телерадіомовлення не виключив блокування телеканалу Russia Today, працює у Британії. РФ погрожує заборонити британські ЗМІ у разі блокування Russia Today.

17 березня МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також МЗС Росії заявило про закриття Британської ради.

Представниця США при ООН Ніккі Гейлі заявила на екстренному засіданні Ради безпеки ООН, що Росія несе відповідальність за хімічну атаку у Великій Британії на Сергія Скрипаля та його дочку. США підтримали рішення Британії вислати російських дипломатів.

Російські фондові ринки відреагували падінням на заяву Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння в Британії: знайомі методи Росії

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля: що відомо

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile