На Інститутській у Києві почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні. Це ставить під загрозу завершення проведення слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на Інститутській під час Революції гідності.

Про це свідчать фото та відео з місця події.

Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив Громадському, що слідчий і прокурор не погоджували початок робіт на Інститутській, адже слідчі експерименти досі тривають й мають продовжуватися щонайменше 2 тижні.

«Стало відомо від музейників, що такий дозвіл надала заступник Генерального прокурора Стрижевська Анжела. Самого листа ми не бачили й наданий він без відома слідчого і прокурора, що є незаконним з ознаками втручання в діяльність слідчого і прокурора», — наголосив Горбатюк.

Він додав, що наразі готує листи до забудовника про призупинення робіт до завершення слідчих дій.

Водночас адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила Громадському, що вже зняли бруківку безпосередньо з місця, яке раніше було встановлене як місце поранення одного із протестувальників. У цій справі слідчий експеримент незавершений і таке втручання унеможливлює його проведення надалі.

«Прямо на сьогодні, 13 травня, були заплановані слідчі експерименти в тій частині, де знімають бруківку... Весь минулий тиждень у нас тривали слідчі експерименти, і на цей тиждень теж були заплановані. Вони не те, що не завершилися, вони безпосередньо в активній фазі зараз», — зазначила Закревська.

Вона додала, що на Інститутській зараз тривають протистояння між представниками потерпілих та представниками музею.

Адвокатка родин Небесної сотні Марина Ліліченко уточнила у коментарі Громадському, що декілька місяців тому в ГПУ знайшли відео, на якому видно момент розстрілу Олександра Плеханова. За цим епізодом і мали проводити слідчий експеримент. Втім саме на тому місці почали розбирати бруківку і провели брифінг, щодо початку будівництва.

Заступниця генерального директора Музею Революції Гідності Оксана Моргун заявила, що вони взагалі не знали, що слідчі експерименти продовжуються.

«Ми отримали лист про те, що слідчі експерименти внизу (вулиці - ред.) проведені, але сьогодні ми дізналися від матері героя Небесної сотні про те, що один експеримент, про який вона просить, ще не провели, попередньо він запланований на 15 травня. Ми домовимося з підрядником, щоб він створив всі умови для виконання цього експерименту», — зазначила Моргун.

Нагадаємо:

  • 17 липня 2018 року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.
  • Наприкінці січня 2019-го у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.
  • 23 лютого Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні.
  • Громадська організація «Родина Героїв Небесної сотні» закликає внести зміни у проект будівництва Меморіалу Небесній Сотні у Києві та не руйнувати вулицю Інститутську.
  • Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планували відкрити в Києві 20 лютого 2019 року. Однак директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні Ігор Пошивайло запевняв, що вони готові кілька місяців зачекати з початком будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, до завершення усіх слідчих експериментів у розслідуванні розстрілів на вулиці Інститутській.
Поділитись: