Під час масових акцій протесту 25 серпня у Гонконзі правоохоронці затримали 36 людей: 29 чоловіків і 7 жінок віком від 12 до 48 років.

Про це пише Reuters.

Мітингувальників затримали за різні злочини, включаючи незаконне масове зібрання, незаконне зберігання зброї та напади на правоохоронців.

На акціях протесту 25 серпня відбулися найжорсткіші сутички між поліцією та демонстрантами.

«Ескалація незаконних і насильницьких дій радикальних протестувальників не тільки обурлива, вони також підштовхують Гонконг до межі дуже небезпечної ситуації», — заявили в уряді.

Нагадаємо, 25 серня у Гонконзі поліція вперше застосувала зброю та водомети проти мітингувальників.

Протести у Гонконзі тривають уже третій місяць. Вони почалися як реакція на законопроєкт про екстрадицію, що дозволив би екстрадувати підозрюваних до материкового Китаю. Але згодом, коли законопроєкт відклали на невизначений термін, люди продовжили виходити на вулиці з вимогами демократичних реформ. 

Так, зокрема 22 липня після чергової акції протесту в Гонконгу озброєні палицями чоловіки в білих футболках напали на людей на станції метро Yuen Long. Унаслідок нападу постраждали 45 людей, всі вони госпіталізовані, шестеро з них у важкому стані.

  • 9 червня 2019 року відбулася найбільша демонстрація в Гонконзі з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи». Ця угода гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему.
  • «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси у регіоні
  • Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.
  • Під час багатотисячних протестів у Гонконзі правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.
  • 15 червня влада Гонконгу відклала законопроект про екстрадицію до Китаю. Закон відклали на «невизначений термін».
  • Але демонстранти не покинули вулиць. За словами активістів, заяви Керрі Лам про відкладення розгляду законопроекту є недостатніми, і документ мають відкликати назавжди. Також протестувальники вважають, що лідерка території має піти у відставку через використання поліцією сили у сутичках, які відбулися у Гонконзі 12 червня.
Поділитись: