Політика

Митрополит УПЦ МП Павло заявив, що СБУ порушила справу проти нього через інтерв’ю

Політика/Митрополит УПЦ МП Павло заявив, що СБУ порушила справу проти нього через інтерв’ю
Зберегти
Вигляд
Предстоятель Києво-Печерської Лаври, митрополит УПЦ Московського патріархату Павло заявив, що кримінальну справу проти нього порушили через одне з його інтерв’ю.

Як повідомила кореспондентка Громадського, під час зустрічі зі ЗМІ митрополит Павло розповів, що спецслужби в одному з його інтерв’ю «побачили образу стосовно когось».

Про яке саме інтерв’ю йдеться, отець Павло говорити відмовився. На думку предстоятеля Києво-Печерської лаври, справу проти нього «сфабрикували с метою тиску».

Раніше отець Павло заявив, що президент Петро Порошенко просив його звернутися до патріарха Російської православної церкви (РПЦ) Кирила із проханням надати автокефалію українській церкві.

Нагадаємо, 30 листопада співробітники СБУ прийшли з обшуками до предстоятеля Києво-Печерської лаври. Проте в УПЦ МП заявили, що обшуки провели у «підсобному приміщенні лаври».

Речниця СБУ Олена Гітлянська наголосила, що обшуки пройшли в межах кримінальної справи, порушеної прокуратурою Київської області.

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини