Синод Вселенського патріархату не призначив дату об’єднавчого собору, на якому буде створена єдина Українська православна церква. Водночас Константинополь підготував статут (конституцію) майбутньої Української церкви.

Про це йдеться у підсумковому комюніке Синоду Вселенського патріархату.

В документі зазначається, що «в контексті раніше ухваленого рішення про надання автокефалії» та «очікування надання томосу» Синод підготував «конституційну хартію» майбутньої Української церкви.

Комюніке Синоду Вселенського патріархату

Зазначимо, що остаточно статут мають затвердити на об'єднавчому соборі українські ієрархи.

Президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріарх «в найближчий час» оголосить дату проведення об'єднавчого собору. На ньому українські ієрархи оберуть патріарха єдиної церкви, який отримає від Константинополя томос про автокефалію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile