В Українській православній церкві Московського патріархату спростували, що СБУ приходила з обшуками до помешкання предстоятеля Києво-Печерської лаври Павла. В УПЦ МП заявили, що насправді обшуки провели у «підсобному приміщенні лаври».

Про це журналістам заявив архієпископ Ніжинський і Прилуцький Української православної церкви Московського патріархату Климент.

«Обшуки були на території підсобного господарства у селі Вороньків Київської області Бориспільського району. У приміщенні підсобного господарства, де розводять худобу, птахів для потреб лаври та для благодійної діяльності», — заявив Климент.

За його словами, у церкві не розуміють, чому поліція порушила справу про розпалення релігійної ворожнечі та в межах цієї справи СБУ проводила обшуки.

«Чому таке обвинувачення висунули — мені не відомо, попередження від правоохоронців не було. Чекаємо пояснень», — сказав архієпископ.

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки прийшла з обшуками до помешкання предстоятеля Києво-Печерської лаври, митрополита УПЦ Московського патріархату Павла. Обшуки ініціювали в межах справи про розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

За день до цих обшуків у Константинополі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись: