В управліннях Рівненської та Сарненської єпархій Української православної церкви Московського патріархату заявили про масові виклики священиків на допит як свідків в регіональне управління Служби безпеки України.

У заяві УПЦ МП ідеться, що на допит як свідків в СБУ викликали 20 священиків Рівненської єпархії та «значну кількість» священиків Сарненської єпархії.

В УПЦ Московського патріархату вважають, що такі «провокації» є тиском на церкву, мета якого — змусити УПЦ МП взяти участь у об’єднавчому соборі, на якому мають створити єдину помісну Українську церкву і обрати її предстоятеля.

В СБУ Громадському заявили, що прокоментують цю інформацію в понеділок, 3 грудня.

Нагадаємо, 30 листопада співробітники СБУ прийшли з обшуками до предстоятеля Києво-Печерської лаври. Проте в УПЦ МП заявили, що обшуки провели у «підсобному приміщенні лаври».

Речниця СБУ Олена Гітлянська наголосила, що обшуки пройшли в межах кримінальної справи, порушеної прокуратурою Київської області.

Митрополит Павло розповів, що спецслужби в одному з його інтерв’ю «побачили образу стосовно когось».

29 листопада у Стамбулі відбувся Синод Вселенського патріархату, який підготував статут (конституцію) майбутньої єдиної помісної Української церкви, проти якої виступає Українська православна церква Московського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко заявив Громадському, що остаточне створення єдиної незалежної Української православної церкви — питання тижнів. Також він розповів, що наступного тижня стане відомо, коли відбудеться об’єднавчий собор єдиної Української православної церкви.

19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile