У селі Ворсівка Житомирської області прихильники Православної церкви України не пустили до церкви священиків Української православної церкви Московського патріархату. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Протестувальники пояснюють недопуск священнослужителів тим, що раніше громада села на загальних зборах 11 січня одноголосно вирішила долучитися до Православної церкви України. Також прихильники ПЦУ заявили про побоювання, що церковники можуть викрасти із храму коштовності й майно громади.

Зі свого боку священики заявляють, що люди, які прийшли, не є релігійною громадою і не мають права висловлювати таку думку.

Цього ж дня на Волині прихожани не пустили священиків УПЦ МП до храму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

Нагадаємо, 6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

«ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Усюди в місті наші»: як Україні в Стамбулі вручали томос про автокефалію

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Томос про надання автокефалії Православній церкві України Вселенський патріарх підписав 5 січня. У цьому документі надання грамоти про незалежність обґрунтовано тим, що про самоврядування з початку здобуття Україною незалежності просили й церковні діячі, й українські чиновники. Томос також зафіксував юрисдикцію Православної церкви України — вона обмежується територією держави, тому ПЦУ не може ставити єпископів або засновувати парафії за межами України. Парафії ПЦУ відтепер підпорядковуються Вселенському патріархату.

У тексті документа також визначено, що томос дається на збереження предстоятелю Православної церкви України Епіфанію і президенту України Петру Порошенку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Поділитись: