Детективи Національного антикорупційного бюро проводять обшук у заступниці голови Державної міграційної служби в межах кримінального провадження за статтею 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Детективи Національного антикорупційного бюро проводять обшук у заступниці голови Державної міграційної служби в межах кримінального провадження за статтею 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

Про це повідомляє прес-служба органу.

«Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізована антикорупційна прокуратура здійснюють низку слідчих дій (обшуків) в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактами прийняття пропозиції, а також одержання неправомірної вигоди службовою особою Державної міграційної служби України, яка займає особливо відповідальне становище», — ідеться у повідомленні Антикорупційного бюро.

За даними слідства, організована група осіб (до складу якої ймовірно входили службові особи Державної міграційної служби) із залученням керівників та співробітників Головного управління ДМС у місті Києві, запровадила злочинну схему легалізації іноземних громадян на території України, в тому числі вихідців з країн Близького Сходу.

«На переконання детективів Бюро, за грошову винагороду видавалися посвідки на тимчасове проживання, а також оформлювалося українське громадянство з використанням підроблених документів з подальшою видачею паспортів громадян України та паспортів громадян України для виїзду за кордон», — зазначають у НАБУ.

Обшуки проводять для вилучення грошей, отриманих за вказаною схемою, та виявлення фальсифікації даних. Сама Пімахова заявляє, що слідчі дії є помстою за заяву на детектива Титункова.

Нагадаємо, 29 листопада 2017-го у Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця  заперечувала вимагання хабара в агента НАБУ

30 листопада в НАБУ заявили про зрив спецоперації через втручання СБУ та Генпрокуратури. У заяві вказується, що працівники СБУ незаконно затримали агента НАБУ, який документував один «з епізодів за участі першого заступника голови Державної міграційної служби України».

Керівники правоохоронних органів по різному трактують цей інцидент: в Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ прослуховувала агента НАБУ, який працював під прикриттям в рамках операції щодо першої заступниці голови Державної міграційної служби Діни Пімахової. 

Пізніше НАБУ опублікувало запис переговорів у справі про корупцію в Міграційній службі.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile