Економіка / Макроекономіка

Міграція українців до Польщі буде поступово скорочуватись — Нацбанк

Нацбанк
Економіка/Макроекономіка/Міграція українців до Польщі буде поступово скорочуватись — Нацбанк
Зберегти
Вигляд
Відповідно до прогнозів, опублікованих Національним банком України, трудова міграція українців до Польщі буде поступово скорочуватись через зменшення темпів зростання польської економіки.

Зокрема, в НБУ зазначають, що протягом першого півріччя 2018 року кількість виданих дозволів на працевлаштування у Польщі суттєво зменшилась.

«Зокрема, в І півріччі 2018 року кількість виданих дозволів зросла лише на 20% у порівнянні з І півріччям 2017 року, тоді як протягом двох попередніх років вона зростала на більш ніж 100%», — зазначають у Нацбанку.

Там також повідомляють, що наступного року польська економіка зростатиме повільніше — на 3,5%, а надалі ріст ВВП Польщі становитиме близько 2,8% на рік. Як наслідок, у країні буде створюватись менше робочих місць і попит на робочу силу з України поступово скорочуватиметься.

«Водночас ризик посилення міграційних процесів залишатиметься вагомим через збільшення зацікавленості українців у працевлаштуванні в інших країнах за кордоном», — додають у Національному банку, констатуючи зростання попиту українців на працевлаштування у Чехії.

Зазначимо, що раніше у Польщі висловили занепокоєння тим, що кількість трудових мігрантів з України там може суттєво скоротитися вже у наступні декілька років.

Напередодні у Євростаті оприлюднили звіт, відповідно до якого українці стали найчисельнішою групою, яка отримала дозволи на постійне проживання у ЄС. При цьому, 88% цих дозволів видавала Польща.

Також у Нацбанку повідомили, що у 2019 році трудова міграція українців припинить впливати на зростання рівня зарплат в Україні.

Раніше у Нацбанку повідомляли, що за січень-липень 2018 року українські заробітчани переказали в Україну близько 6 мільярдів доларів. Також там повідомляли, що до кінця 2018 року очікують, що грошові перекази українських трудових мігрантів складуть близько 11,6 мільярда доларів.

Також міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомляв, що щороку з України виїжджає близько 1 мільйона громадян.

Раніше стало відомо, що близько 200 тисяч українців отримали «карту поляка», яка дає пільгові умови для отримання польського громадянства.

Крім цього, повідомлялось, що у Польщі постійно проживає близько 2 мільйонів українців, понад 300 тисяч — платять внески до фонду соціального страхування у Польщі.

Також повідомлялось, що у 2017 році українські заробітчани перерахували з Польщі суму, еквівалентну 4% ВВП України.

Пов`язані новини