У Національному банку України розробили та презентували зміни до законодавства що регулює запровадження санкцій проти окремих компаній та осіб.

Так, у НБУ вважають, що розробили «ефективний механізм застосування санкцій» у банківській сфері та хочуть поділитися своїм досвідом з рештою державних органів.

«Ми як орган державної влади створили реальний механізм застосування санкцій у банківській системі, який ефективно діє вже кілька років. Вважаємо, що наш досвід може допомогти державі максимально дієво застосовувати санкції щодо підсанкційних осіб», — повідомив начальник відділу правового забезпечення Нацбанку Роман Кармазин.

Зокрема, Нацбанк запропонував не застосовувати обмеження, пов’язані із захистом персональних даних підсанкційних осіб.

Крім цього, в НБУ запропонували накладати санкції не лише на саму підсанкційну особу, але й на компанії, де ця особа має понад 50% акцій або паїв.

Також в Нацбанку запропонували створити державний механізм контролю за повним застосуванням санкцій, який має полягати у визначенні порядку впровадження та способах контролю за застосуванням санкцій до підсанкційних осіб. 

Нагадаємо, що 15 листопада стало відомо, що Україна готує санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі.

Раніше розширення санкцій щодо Росії анонсував спецпредставник Держдепу США щодо України Курт Волкер. За його словами, йдеться про внесення до санкційних списків ще 3 фізичних та 9 юридичних осіб.

Раніше повідомлялось, що США розглядають додаткові жорсткі санкції проти Росії через використання хімзброї. Ці санкції стануть другим пакетом санкцій, введених проти РФ через ймовірну причетність Москви до отруєння екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Перший пакет санкцій був введений проти РФ у серпні. Конгрес США дав Росії 90 днів на те, щоб пояснити ситуацію з отруєнням Скрипаля, а також надати гарантії, що більше не буде виробляти і використовувати хімічну зброю. Росія не виконала цих умов.

Другий пакет ймовірних санкцій передбачає введення жорстких обмежень щодо Росії.

Раніше повідомлялось, що Росія нарощує валютні резерви через ризик нових санкцій США. Також раніше у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Раніше Росія ввела санкції проти України. Загалом, у переліку санкцій 68 компанійта 322 громадянина України.

Раніше прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв заявив, що РФ запровадить санкції проти сотень українців, які «шкодять Росії».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Санкції проти України: кого можуть торкнутися російські обмеження?

Перші санкції проти РФ за анексію Криму та війну на Донбасу США запровадили у 2014-му. Обмеження торкнулися ключових секторів російської економіки. Під санкції потрапили «Роснафта», газова компанія «Новатек», державні Зовнішекономбанк і Газпромбанк, а також підприємства російського оборонно-промислового комплексу.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile