Український Нафтогаз подав позов до латвійського суду для того, аби стягнути з Газпрому його заборгованість за рішеннями Стокгольмського арбітражу на території Латвії.

Про це повідомляє «Интерфакс», посилаючись на інформацію у фінансовій звітності Газпрому.

Зазначається, що позов Нафтогаз подав до суду Відземського передмістя Риги. У своєму позові українська компанія хоче виконати на території Латвії рішення Стокгольмського арбітражу, відповідно до якого Газпром досі винен Нафтогазу 2,6 мільярда доларів (враховуючи відсотки та пеню за цим боргом, сума зросла до 3 мільярдів доларів).

У звітності Газпрому зазначається, що засідання суду за позовом Нафтогазу заплановане на кінець квітня 2020 року. Російська компанія вивчає можливості свого захисту у судовому процесі.

Нагадаємо, що 27 листопада Газпром програв апеляцію, яку він подав на рішення Стокгольмського арбітражу у спорі з Україною про постачання газу.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів. Через пеню сума боргу Газпрому перевищила 2,9 мільярда доларів.

9 жовтня у Стокгольмі почалося слухання апеляції на рішення арбітражу у справі між Нафтогазом та Газпромом.

Зазначимо, що наразі Нафтогаз подає позови до судів різних країн, зокрема Швеції, Нідерландів, Швейцарії та США, у яких прагне стягнути заборгованість Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Зокрема, Нафтогаз прагне конфіскувати активи Газпрому у європейських країнах і США та їхнім коштом погасити близько 2,7 мільярда доларів, які наразі Газпром винен за рішенням арбітражного суду у Стокгольмі.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile